Eesti mükoloogiaühingu aasta kokkuvõte 2016

Eesti mükoloogiaühingul toimusid 2016.a.  septembris sügisene ja mais kevadine seenelaager ning detsembris Actiones seminar.

Kevadises seenelaagris osales 23, sügisel 42 ja detsembris Actionese seminaril Tartus 33 inimest. Seenelaagrid toimusid kevadel 5-7.05.2016 ja sügisel 22-25.09.2016 Harjumaal, kus majututi Pedase hotellis ja külalistemajas. Sügiseses seenelaagris osalesid ka Rootsi Stockholmi Seeneklubi liikmed. Eesti mükoloogiaühingu kevadlaagris Harjumaal leiti 35 eri liiki seeni ja sügislaagris 217 liiki seeni. Seente uurimisretked toimusid Harjumaal Vasalemmas, Rummus, Korbul, Munalaskmel, Vanaasemel, Paldiski piirkonnas ja Pakri poolsaarel, Karilepas, Madisel, Harju-Madisel, Pae lookarjamaal, Keila tammikus, Pedasel, Nahkjalas, Padisel ja Vihterpalus.

Täpsema info kevadlaagri seeneliikidest leiab Eesti mükoloogiaühingu kodulehel mukoloogiauhing.ut.ee, kust leiab ka vaadeldud liikide nimekirja. Kevadlaagri ja sügislaagri vaatluskohad kaardil ja kohatud liikide nimekirjad leiab ka PlutoF harrastusteaduse projektide avalikel lehtedel "2016 Spring Mushroom Foray" ja "2016 Autumn Mushroom Foray". Samas on ka fotod kevad ja sügislaagrist. Seente nimekirjade ja leiukohtade sisestamise eest Plutof-is ja seenelaagrite kooraldamises suur tänu Irmale.

Mükoloogiaühingu aastakoosolekul 10.12.2016 Tartus Vanemuise 46 Loodusmuuseumi õppeklassis toimusid ettekanded ja valiti kaheks aastaks mükoloogiaühingu juhatus - Külli Kalamees-Pani (esimees) ja Jane Oja (sekretär)Esimest korda valiti aasta seen - 2017. aasta seeneks sai kukeseen.

Actionese aastakoosoleku 10.12.2016 ettekanded: Külli Kalamees “Mükoloogiaühingu aasta 2016”, aastaseene 2017 kuulutamisest, Allan Zirk  “Mobiilne andmekogumine PLUTOF-is” , Liisi Talas “Seenekoosluste tuvastamine jääajajärgsetest põhjasetetest 18S rDNA ja ITS2 ala järjestuse põhise meetodiga”, Ave Suija “Samblikest ja nende seentest”, Mari Pent “Bakterid ja seened”, Polina Degtjarenko “Lihheniseerunud seente geneetiline mitmekesisus- meetodid, mõjutavad tegurid, näited”, Vello Liiv “Puguseente perekonna Scleroderma liikide visuaalne ja mikroskoopiline eristamine (2016.a. materjali põhjal)”.

  • Sügisene seenelaager 2016 foto Vello Liiv
  • kevadine_seenelaager_harjumaal_05.2016_f_vello_liiv